Lütfen hesabınız için e-Posta adresi giriniz. Size bir doğrulama kodu gönderilecek. Doğrulama kodunu aldığınızda, hesabınız için yeni bir parola seçebileceksiniz.

Etkinlikler ve Duyurular

Salı, Ağustos 27, 2019 Etkinlikler 169

2019 yılının ilk mesai günü olan 2 Ocak saat 16.00’da onbeş kişilik bir TKTC heyeti olarak İstanbul Rehberler Odasının Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilen Yar. Doç. Sedat Bornovalı ‘yı makamında ziyaret ettik.

Ziyaretin anısına sunulan hediyelerin sonrasında yapılan söyleşi esnasında konuşan Bornovalı ile üyelerimiz arasında gerçekleşen karşılıklı görüş alışverişinin faydaları vurgulanarak ilerleyen süreçte de devam dilendi.

İRO ‘nun EMITT 2019 ve TKTC ‘nin WFTGA 2019 etkinliklerine yönelik çabaları, sahte rehberliğe karşı mücadele, 2015 den bu yanakaybedilen zeminin geri kazanılmasına yönelik neler yapılabileceği hakkında devam eden kabul yaklaşık bir saat kadar sürdü.

Neşeli ve gülümseyen yüzler eşliğinde tamamlanan ziyaret sonrası üyelerimizden gelen öneri ve taleplerin düzenli olarak odaya iletilmesine karar verildi.

Salı, Ağustos 27, 2019 Etkinlikler 195

TKTC dostları İSTANBUL BOĞAZI’nı Tarih Kültür ve Turizm Rehberleri Derneği Rehberlerinden dinlediler.

TKTC Yönetim Kurulunun 23 Mayıs 2018 tatihli 12 sayılı kararı gereği düzenlenen etkinlik seçimlerin bir gün öncesinde 23 Haziran 2018 Cumartesi günü gerçekleştirildi. Eminönü TURYOL iskelesinde sabah saat 10.00’da buluşma ile başlayan program Üskudar’dan dahil olan katılımcılar ile devam etti. Bir İstanbul klasiği olan simit ve peynir eşliğindeki kahvaltı ikramı ile 3 saat boyunca İstanbul Boğazı'nda anlatımlarla devam edildi.

Katılımcıların gösterdiği ilgi karşısında dernek yöneticileri etkinliği senede iki kere bahar aylarında olmak üzere tekrarını boğazın farklı perspektifleri ile işlemek suretiyle planladıklarını ifade ettiler.

Salı, Ağustos 27, 2019 Duyurular 175

1985’den bu yana varlığını sürdüren ve yetmişden fazla ülkede ikiyüzbin den fazla turist rehberini temsil eden Dünya Turist Rehberleri Dernekleri Federasyonuna yaptığımız başvuru olumlu görülecek tam üyelik işlemlerimiz tamamlanmıştır. Türkiye Rehberlerini uluslararası ortamlarda sivil toplum örgütü düzeyinde tam üye olarak temsil edecek olmanın gururunu yaşıyoruz.

Salı, Ağustos 27, 2019 Etkinlikler 148

28 Ağustos Salı günü Cemiyetimizin terasında bayram tatili boyunca çalışan üyelerimiz buluştular. Beş saate yakın süren ve üyelerimizin ailelerinin de davetli olduğu etkinlik boyunca bugune kadar alınan mesafe, sezon sonunda planlanan etkinlikler üzerine konuşuldu ve keyifli sohbetler yapıldı.

Salı, Ağustos 27, 2019 Etkinlikler 136

İstanbul Üniversitesi Turizm Işletmesi bölümü öğrencilerinin müfredatları gereği işlemesi gereken İstanbul Tarihi derslerinden ikisi TKTC rehberlerinin eşliğinde uygulamalı olarak gerçekleştirildi.

Sicil kurulu Başkanı Meltem Karamete eşliğinde hipodromdan yenikapı yönüne, yine derneğimizin sicil kurulu üyesi Murat Eroğul eşliğinde ise Süleymaniye’den Balat yönüne olmak üzere iki etapta gerçekleşen derse katılan öğrenciler bu tür uygulamalı derslerin devamını dilediler.

Salı, Ağustos 27, 2019 Duyurular 137

22 Mart günü İstanbul İl Kültür Turizm Müdürü Dr. Coşkun Yılmaz‘ı makamında ziyaret ettik.

Kütüphanemize imzalayarak hediye ettiği kitab ile mutlu olduk. Derneğimiz ve mesleğimize gösterdiği ilgiden dolayı kendilerine teşekkürü borç biliriz.

Salı, Nisan 10, 2018 Etkinlikler 145

İstanbul Üniversitesi Turizm İşletmesi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Füsun İstanbullu Dinçer hocamız ile TURSAB Başkan Danışmanı Arnika Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Sayın İbrahim Tanriverdi’nin beraberce açılışına katıldığı kokteyl 10 Nisan 2018 Salı günü gerçekleştirildi.

Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Barış Partal yaptığı kısa konuşmada derneğin kurulduğu günden bu yana geçen iki buçuk aylık sürede emek verenlere teşekkür ederek yapilan etkinler ile geleceğe dair yapılmadı hedeflenen çalışmalara dair bilgi verdi.

Türkiye Sakatlar Konfederasyonu, Türkiye Sağırlar Federasyonunun da temsil edildiği kokteyle Abelya Turizm, Duru & Renk Turizm, Sentosa Turizm, Hilton Bomonti, Yeşilyurt Taşımacılık, Turizm Yatırımcıları Derneği, Uluslararası Pen Yazarlar Derneği yöneticileri ve Kapalıçarşı esnafları da katıldı.

İstanbul Turizm Polisi Şube Müdürü, Beyoğlu Kaymakamı başta olmak üzere turizm ile ilgili kurumlardan katılamayan mülki idare amirlerinin yanı sıra onlarca sektör paydaşının yazılı temennilerinin paylaşıldığı kokteylin her turizm sezonunun başında tekrar edilmesine yönünde istekte bulunuldu.

Cemiyetin terasında gerçekleşen kokteyl benzerinin 2018 yılı sezon sonunda Cumhuriyet Bayramının da kutlanacağı bir kapanış partisi isteğinde bulunan davetliler, birbirinden habersiz halde bulunan turizm paydaşlarının bu tür etkinliklerle birbirini tanımasının ortak meselelere çözüm bulunması noktasında faydalı olacağını belirttiler.

Cemiyet yöneticileri ise kokteylin gerçekleştiği terasta yaz boyunca müzik dinletileri ve mangal partileri gibi çeşitli etkinlikler düzenleyerek paydaşlar arasında iletişimin kanallarının kurulmasına katkı sunmak istediklerini ifade ettiler.

Cuma, Şubat 23, 2018 Etkinlikler 123

 Osmanlı Devleti diplomasisi içinde Venedik'in yeri ve rolünün konuşulacağı etkinliği Padova Üniversitesi Tarih Bölümünden Serap Mumcu gerçekleştirecek.

Serap Mumcu Ankara Üniversitesi DTCF tarih bölümü mezunu (2005) Yüksek Lisans aynı üniversitenin Eğitim Bilimlerinde tamamlayan (2007) Mumcu, 2009 yılından beri Venedik'te yaşıyor. Bu yıl Padova Üniversitesi'nde doktorasını tamamlayan Serap Hanım halen Venedik Devlet arşivinde uzmanlık alanı olan 15. ve 16. Yüzyıl Osmanlı Devleti tarihi ve Venedik tarihi alanlarında akademik çalışmalarını sürdürmekte.

Katılım Başvuruları This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. adresine yazılı olarak yapılmalıdır.

 

Foto: Fatih Sultan Mehmet'in Venedik düküne yazdığı mektup.